Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wolontariat

Działaniom szkolnego wolontariatu przyświecają słowa ks. Jana Twardowskiego: "Gdyby wszyscy byli tacy sami, nikt nikomu nie byłby potrzebny".

Wolontariusz (łac. volontarius - dobrowolny, chętny) - to ten, który pracuje bez wynagrodzenia, ochotnik, amator, człowiek dobrowolnie zgłaszający się do jakiejś pracy. Wolontariusz świadomie, z radością i ze szczerego serca działa na rzecz innych niebędących jego bliskimi. 

Słowo "wolontariusz" przywołuje same pozytywne skojarzenia - dobra wola, chęć, spełnienie. 

 

Akcje szkolnego wolontariatu: 

- Bieg Niepodległości

Bieg organizowany, aby na sportowo uczcić wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości. START 11 listopada, o godz. 11.11. Należy on do corocznego cyklu biegowego, noszącego nazwę Warszawskiej Triady Biegowej. Do tego cyklu należą również inne biegi o charakterze patriotycznym: Bieg Konstytucji 3 maja i Bieg Powstania Warszawskiego. Wydarzenia organizowane są pod hasłem "Zabiegaj o Pamięć".  

 

- Szlachetna Paczka

Zmieniamy historie rodzin. Pomagamy potrzebującym - ubogim, dzieciom, seniorom, chorym i niepełnosprawnym. To cel tej akcji. Zasadą działania projektu jest jednak tzw. mądra pomoc, czyli taki rodzaj bezpośredniego wsparcia, który ma dać wybranym rodzinom narzędzia do tego, by były w stanie zacząć samodzielnie rozwiązywać swoje problemy. Pomoc rodzinom przekazywana jest podczas Finału Szlachetnej Paczki, nazywanego „weekendem cudów”, który odbywa się co roku na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia.

 

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Celem Fundacji jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Cel ten realizowany jest poprzez odbywające się raz w roku zbiórki finałowe. 

 

- Żonkile

Akcja społeczno - edukacyjna. Żonkil symbolizuje pamięć, szacunek i nadzieję. Żonkile kwitną w kwietniu - miesiącu wybuchu Powstania. Marek Edelman, jeden z jego przywódców, co roku składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet złożony z żółtych kwiatów, często właśnie z żonkili. Odwołując się do tego prostego, a zarazem wyrazistego symbolu, mieszkańcy Warszawy zostali włączeni do obchodów pamięci o Powstaniu w Getcie Warszawskim i wspólnym upamiętnieniu jego bohaterów.

 

- Orlen Warsaw Marathon

Głównym celem jest popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej, a także promocja miasta Warszawy w Polsce i na świecie. Jednak ORLEN Warsaw Marathon to nie tylko zmagania na królewskim dystansie (42,195 km), ale także bieg 10 km, który jest dedykowany wszystkim amatorom biegania.

 

- Bieg konstytucji 3 maja

3 maja 1791 roku uchwalono Ustawę Rządową zwaną Konstytucją 3 maja. To właśnie w celu upamiętnienia Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" organizuje Bieg Konstytucji 3 Maja. Należy on do corocznego cyklu biegowego, noszącego nazwę Warszawskiej Triady Biegowej. Do tego cyklu należą również inne biegi o charakterze patriotycznym: Bieg Powstania Warszawskiego i Bieg Niepodległości. Wydarzenia organizowane są pod hasłem "Zabiegaj o Pamięć".  

 

- Triathlon Warszawski

Co roku do rywalizacji staje wiele śmiałków, dla których jest to nie tylko możliwość przetestowania swoich umiejętności, ale również świetna zabawa. :-) Tradycyjne zawody triathlonowe składają się z trzech etapów: pływanie, jazda na rowerze oraz bieg. 

 

- Pomoc zwierzętom

Zbiórka karmy, przysmaków, koców, poduszek, kołder dla zwierząt przebywających w schroniskach.