Spotkanie autorskie

25 listopada 2016r. odbyło się spotkanie autorskie z pisarkę Barbarę Szelągowską oraz ilustratorkę książek Monikę Jędrychowską.

W spotkaniu uczestniczyły klasy 3, 2a, 2b i 1c.

Klasy 3 i 2 obejrzały piętnastominutowy film, przedstawiający różne techniki tworzenia ilustracji. W jasny i prosty sposób poznały  proces powstawania książki i jej budowę – od pomysłu, poprzez druk do sprzedaży w księgarni.

Klasie 1c panie czytały wierszyki i zagadki oraz przypomniały jak należy obchodzić się z książką. Podczas spotkania odbyły się  zabawy ruchowe z wykorzystaniem utworów autorki, zabawie towarzyszyła trzymetrowa maskotka stonoga Jadzia.

Spotkanie autorskie

8 listopada klasy IIIa i IIIb w ramach zajęć czytelniczych uczestniczyła w spotkaniu autorskim w Bibliotece Pedagogicznej przy ulicy Gocławskiej. Uczniowie mieli okazję spotkać się z  Dorotą Gellner  autorką książek dla dzieci („Dzień dobry, Emilko!”, „Śpiewający sweterek”, „Nocne i inne historyjki”, ”Królewna i niańka”i wiele wiele innych).

Napisała ponad sto książek i prawie dwieście tekstów piosenek dla dzieci. Jest autorką słuchowisk radiowych, bajek muzycznych, scenariuszy dla TVP (Tęczowa bajeczka, Ludek Samoludek), sztuki Diabliki, figliki (prapremiera Państwowy Teatr Lalek Guliwer w Warszawie). W latach 1984-1993 współautorka (wraz z Barbarą Kolago) radiowej audycji słowno-muzycznej Zielona Półnutka. Utwory Doroty Gellner znajdują się w podręcznikach a książki na Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Książka Wścibscy została wpisana na Listę Białych Kruków Internationale Jugendbibliothek w Monachium.

Podczas spotkania uczniowie razem z autorką śpiewały  jej piosenki, a na koniec mogły otrzymać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

JUBILEUSZ 60-LECIA SZKOŁY

Przeżyte chwile nie giną...

W dniu 28 października świętowaliśmy Jubileusz 60-lecia istnienia Naszej Szkoły.

Obchody rozpoczęła Msza Święta w Kościele Rektoralnym pw. św. Jana Bożego przy ul. Bonifraterskiej 12

O godzinie 10.30 w sali gimnastycznej rozpoczęły się oficjalne uroczystości. Obok siebie zasiedli przedstawiciele władz miasta, instytucji rządowych i samorządowych, instytucji i organizacji wspierających szkołę w realizacji jej statutowych działań, nauczyciele, którzy tworzyli historię Szkoły i Ci, którzy obecnie ją tworzą, absolwenci i delegaci klas uczniowskich.

Mieliśmy zaszczyt gościć: Panią Prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, burmistrza Piotra Kazimierczaka, naczelnika Wydziału Oświaty Łukasza Kasprzaka i dwóch naszych absolwentów, posła Jarka Krajewskiego i  radnego Dzielnicy Śródmieście  Pawła Martofla.

Dziękujemy Pani Prezydent za miłe słowa na facebooku:

„Miałam dzisiaj ogromną przyjemność uczestniczyć w jubileuszu Szkoły Podstawowej przy ul. Lewartowskiego 2! 60 lat w życiu szkoły to kilkadziesiąt roczników absolwentów i kilka pokoleń wychowanków, którzy w murach tej szkoły zdobywali wiedzę i umiejętności przydatne w życiu. Życzę satysfakcji z osiągnięć oraz dalszych sukcesów edukacyjnych i wychowawczych. Wszystkim uczniom życzę, aby z uśmiechem codziennie przekraczali próg szkoły, odkrywając z entuzjazmem tajniki wiedzy, pełni twórczego zapału do osiągania jak najlepszych wyników. Rodzicom życzę dumy z osiągnięć dzieci”

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

20 października 2016 r. w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowany został konkurs biblioteczno - literacki pt. „Kreacja postaci literackiej”.

Celem tego konkursu było rozbudzenie zainteresowań uczniów literaturą, promowanie czytelnictwa, swobodne wypowiadanie, kreatywność, umiejętność przekazania cech charakteru przedstawianego bohatera.

Uczniowie wykazali się dużą znajomością literatury, aktywnością, pomysłowością, dowcipem, fantazją, inwencją twórczą itp.