ZAPROSZENIE

Kl. 2b wraz z wychowawcą świetlicy p. Katarzyną Świąder     Znalezione obrazy dla zapytania królewna śnieżka

zapraszają wszystkich świetliczaków

wraz z wychowawcami na przedstawienie teatralne

zatytułowane Królewna  Śmieszka,

które odbędzie się 28.05.2018 (poniedziałek)

o godz. 13.40

na holu Ip.

Konkurs recytatorski

Dnia 21 maja 2018r. w naszej świetlicy odbył się konkurs recytatorski wierszy Wandy Chotomskiej.

Jury wybrało następujących laureatów:

Miejsce I: Lidia Hrydziuszko – klasa 0A („Kokoszki”)

Miejsce II ex aequo: Barbara Puchalska – klasa 2C ( „Kurczę blade) oraz Alicja Żuk – klasa 0A („Makaron”)

Miejsce III ex aequo : Laura Zakrzewska - klasa 3C ( „Spacer z psem”) oraz Franciszek Błachnio – 3A („Rozmowa z myszką”)

Jury przyznało również wyróżnienia dla:

Blanki Szulkowskiej – klasa 3C („Staszek”) oraz Zuzanny Szulkowskiej – klasa 5A („Magik”).

Gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział.

Organizatorzy:

Martyna Stachowicz, Mariola Stołek – Nawrocka, Paulina Zubik

"Niespodzianka dla zaprzyjaźnionych seniorów"

Z okazji "Dnia bez śmiecenia", który obchodzimy 11 maja klasa 3b pod kierunkiem p. Magdaleny Kuchenbeker postanowiła zaprezentować swoje ekologiczne przedstawienie zaprzyjaźnionym seniorom.
Kiedy w styczniu wspólnie wykonywaliśmy maski karnawałowe obiecaliśmy wrócić z ciekawym przedstawieniem.
Słowa trzeba było dotrzymać, w związku z czym nasze ekologiczne rady na odpady oraz piosenki przekazujące istotne dla wszystkich wartości proekologicznych zachowań, zostały zaprezentowane w domu dziennego pobytu dla seniorów mieszczącego się przy ul. Świętojerskiej 12a.
Nasza publiczność była wzruszona i zachwycona zarówno talentem gimnastycznym Tosi i Oli, aktorskimi umiejętnościami Małgosi i Blanki oraz śpiewem pozostałych dzieci. Całość zachwyciła naszą widownię, która nagrodziła młodych aktorów gromkimi brawami. Później był poczęstunek i rozmowa. Nasza misja "Współczesnego Małego Powstańca", który niesie radość i pomoc drugiemu człowiekowi zakończyła się sukcesem. (MK)

Happening w Ogrodzie Krasińskich

W ramach realizacji rocznego programu pn. "Współczesny Mały Powstaniec" został zorganizowany happening, którego istotą było wyjście naszych świetliczaków w przestrzeń publiczną i wspólna zabawa z udziałem przypadkowych przechodniów - mieszkańców Warszawy.

Początek tej inicjatywie dał pomysł p. Moniki, która z klasami 2a i 3a prowadziła zajęcia z aktywności twórczej. Dzieci przyjęły go z entuzjazmem i przystąpiły do projektu z pomocą p. Marzenki i p. Renaty. A pracy było co niemiara ...

Koncept był taki, aby każda z grup przygotowała dwie plansze na potrzeby organizacji gier terenowych wraz z niezbędnymi akcesoriami, w tym zbiorem pytań poświęconych naszemu miastu.

Celem było wsparcie dzieci w przezwyciężaniu nieśmiałości, zintegrowanie grupy, przygotowanie ich do realizacji wspólnych działań/inicjatyw. Mieliśmy ponadto na względzie chęć sprawienia autentycznej radości naszym współmieszkańcom. Myślę, że udało się to dzisiaj osiągnąć! (MK)

Mam talent

W naszej świetlicy nie brakuje dzieci wybitnie utalentowanych, które z przyjemnością dzielą się swoimi umiejętnościami z rówieśnikami. Właśnie oni wystąpili w finale konkursu "Mam talent". Mimo stresu wszyscy laureaci wystąpili prezentując taniec, śpiew, pokaz magii, czy eksperymentów. Publiczność oklaskiwała wszystkich uczestników gromkimi brawami zachwycając się każdym występem.

(MK)