Świetlicowe Mikołajki

Jak co roku w pełnym napięciu oczekiwaliśmy tego szczególnego dnia. Każdy z nas wiedział, że w świetlicy będzie na nas czekała niespodzianka. Pisząc listy mięliśmy nadzieję, ze nie pozostaną bez odpowiedzi. Nie myliliśmy się. Także w tym roku odwiedził naszą świetlicę ten cudowny gość, którego pojawienie się wywołało uśmiech na twarzach tych małych i większych. Nasze Świetliczaki z klas 3a,3b,1b i 0a przygotowały krótkie prezentacje artystyczne, które oklaskiwane były przez naszego gościa.  Niestety Mikołaj spieszył się do innych dzieci i żegnając się zostawił dla nas prezenty.

Turniej Gier Świetlicowych

W piątek 24.11 rozegraliśmy w świetlicy Turniej Gier Świetlicowych. Chętni uczniowie mogli zagrać w pięć gier( warcaby, maken brake, double, halli galli, mistakos)i zdobyć komplet pieczątek. Za każdą wygraną grę - można było otrzymać jedną pieczątkę. Po podliczeniu wszystkich kart gry i dogrywkach, które miały miejsce przy jednakowym wyniku graczy, wyłoniliśmy zwycięzców (Mistrzów Turnieju).
W kategorii klas zero Mistrzem została Marija Pashchenko, w klasach pierwszych - Zhao Yichen, w  drugich - Alicja Manikowska, a w trzecich i czwartych - Dawid Kociołł.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkie dzieci zachęcamy do grania w gry planszowe.

Loteria Fantowa

Drodzy Rodzice i uczniowie

Nasza Świetlica prowadzi zbiórkę fantów na loterię.

Fantem może być wiele przedmiotów: Gry planszowe i komputerowe, książki, zabawki, puzzle,przybory szkolne,maskotki, male zabawki itp. Oczywiście wszystko co dzieci będziecie chcieli podarować powinno być w dobrym stanie

(nie musi być nowe, ale żeby było takie, że jeszcze ktoś może skorzystać).

Los będzie kosztować tylko 2zl. Każdy los wygrywa.

Zbieramy na podopiecznych Domu Dziecka. Z zebranych pieniędzy zakupione zostaną potrzebne im środki czystości, art higieniczne i tym podobne.

Loteria odbędzie się w Mikołajki, jeśli coś zostanie, to także 7 grudnia.

Fanty można przynosić do 5 grudnia  sali nr 14.

Organizatorami loteri fantowej jest p. Mariola Stołek-Nawrocka , p. Jolanta Woźniak-Żemła i p. Renata Dobrzyńska

(MM)

Teatr Domowy Chmielna

17 listopada do naszej świetlicy zaproszony został Teatr Domowy Chmielna, który to był podsumowaniem teamtu tygodnia o Warszawie. Państwo Dużyńscy zaprezentowali dzieciom spektakl kukiełkowy "Warszawska Syrenka". Dzieci miały okazję poznać legendę związaną z herbem naszej stolicy - Syrenką Warszawską. Aktorzy w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób przedstawili legendę widzom. Świetliki przeniosły się w świat teatru i przeżyły niesamowite spotkanie ze sztuką. Wszyscy z uwagą i ogromnym zaciekawieniem oglądali przedstawienie.

(MM)

Podaruj dzieciom MISIA

Każdy z nas może zostać pacjentem oddziału szpitalnego.

Z dala od domu, rodziny, przyjaciół...

Czy możemy coś zrobić, by pojawił się uśmiech na twarzach małych pacjentów???

Oczywiście, że tak!!!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej organizowana jest akcja charytatywna.

Wystarczy przynieść pluszowego misia, który od dawna kurzy się w Waszym pokoju i przekazać go dzieciom,

które wracają do zdrowia w szpitalu na ul. Niekłańskiej.

Misie muszą być uprane, w bardzo dobrym stanie, by mogły spełnić swoje zadanie.

Zbiórka odbywa się w sali świetlicowej nr 14 w dn. 13-20.11.2017 r.

Z góry dziękujemy

Organizatorzy: