Maska karnawałowa - rozstrzygnięcie konkursu

Jak wiadomo żaden karnawał nie może odbyć się bez maski. Ten nieodłączny element stroju karnawałowego towarzyszył także nam w świetlicy. Na przełomie stycznia i lutego odbył się w świetlicy konkurs plastyczny na najładniejszą maskę karnawałową. Konkurs ogłosiły Pani Ewa Kościuk i Renata Dobrzyńska. Jak zawsze społeczność świetlicy stanęła na wysokości zadania. Dzieci z wszystkich grup wykonały barwne i ciekawe maski. Powstałe prace wykorzystane były do dekoracji sali na balu
karnawałowym.  Jury udało się wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.
klasy 0
miejsce 1 - Lidia Hrydziuszko kl 0a
miejsce 2 - Joasia Mioduszewska kl 0b
miejsce 3 - Kacper Rekruciak kl 0a

klasy 1
miejsce 1 - Franek Koźbiał kl 1a
miejsce 2 - Antek Komosiński kl 1b
miejsce 3 - Irena Krowieranda kl 1a

klasy 2
miejsce 1 - Alicja Manikowska kl 2a
miejsce 2 - Wiktoria Marciniak kl 2b
miejsce 3 - Nina Wróblewska kl 2b

klasy 3
miejsce 1 - Tomasz Świąder kl 3b
miejsce 2 - Konstanty Pieliński kl 3a
miejsce 3 - Julia Wawrzak kl 3c

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w konkursach.(RD i EK)

Bal karnawałowy

W dniu 9 luty odbył się w naszej szkole bal karnawałowy  dla klas 0-3. Hasłem tegorocznego balu była
"Podróż dookoła świata";. Uczniowie klas młodszych udali się w muzyczno-zabawową przygodę wraz z Panem Kleksem czyli: Panią Kasią Kosielą; nauczycielem wspierającym w klasie 3d i Adasiem Niezgódką , w którego wcieliła się Pani Marzena Sędłak. Obydwie Panie poprowadziły barwny korowód dla klas 0,1 i 2. W ostatniej turze, dla klas 3, wodzirejami  były: Pani Kasia Świąder czyli mała podróżniczka Nela, a towarzyszyła jej Pani Małgosia Potrzeszcz w roli Pippi Langstrumpf.
Zabawa była dla dzieci dobrą okazją do poznania nowych układów tanecznych  takich jak zorba czy kazaczok, a także przypomnienia znanych kaczuszek i  makareny. Nasze niezawodne prowadzące oprócz muzyki z całego świata przygotowały dla dzieci  zabawy ruchowe i konkurencje, w których można było zdobyć  nagrodę. W trakcie balu odbyły się także pokazy kolorowych strojów karnawałowych. Jak wspaniale bawiliśmy się w tym roku zobaczyć można na zdjęciach. (RD i EK).

ŚWIETLICOWE KOLĘDOWANIE

10.01.2018r. na holu pierwszego piętra miała miejsce szczególna uroczystość, która zgromadziła wszystkie dzieci uczęszczające do świetlicy. W polskiej tradycji kolędowanie może trwać do 6 lutego, toteż postanowiliśmy wspólnie przedłużyć magiczną atmosferę Świąt i zaśpiewać najgłośniej jak tylko potrafimy utwory o tematyce Bożonarodzeniowej. Szczególne podziękowania kierujemy do dzieci z grupy 0a, klasy 3a oraz wolontariuszy, którzy pomogli stworzyć piękną dekorację do tego wydarzenia. Ogromne brawa należą się aniołkom, pomagającym wszystkim dzieciom podczas śpiewania, a także wychowawcom grup i ich podopiecznym, za poświęcenie czasu na naukę kolęd i pastorałek.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Organizatorki Katarzyna Owczarek i Martyna Stachowicz

Mam talent

Dnia 19.12.2017r. odbył się finał konkursu „Mam talent”, który skierowany był do uczniów klas 3.

Kategorie były bardzo zróżnicowane, a poziom prezentacji bardzo wysoki

Jury podczas głosowania zdecydowało o przyznaniu pierwszego oraz drugiego miejsca.

Konkurs wygrała Maria Sikorska (śpiew) z klasy 3A,

natomiast miejsce 2 zajęli: Jan Bieniasz (śpiew) z klasy 3B, Patrycja Rodak (taniec) z klasy 3A,

Walentyna Szafirowicz oraz Laura Zakrzewska (gimnastyka/taniec) z klasy 3C

oraz Antonina Tajak i Aleksandra Pelletier (gimnastyka) z klasy 3B.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za udział w konkursie.

Organizator:

Paulina Zubik

Świetlicowe kolędowanie

Przypominamy, iż 10. 01. 2018r. (środa)

o godz. 15:00 na holu I piętra

odbędzie się świetlicowe kolędowanie .

Dzieci wspólnie z wychowawcami poszczególnych grup przygotowują wybrane kolędy oraz pastorałki,

które zaprezentują w tym dniu.

Prosimy zatem w miarę możliwości o elegancki strój, gdyż jest to wyjątkowe wydarzenie.

Organizatorki

Katarzyna Owczarek i Martyna Stachowicz