Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej świetlicy zostało przygotowane przedstawienie dające wskazówki uczniom naszej szkoły w jaki sposób należy dbać o środowisko. Pani kierownik świetlicy zredagowała scenariusz, który został opracowany z klasą 3b. Miesięczna praca skończyła się sukcesem. Tańczący smog, piosenki ekologiczne wpadające w ucho i istotne treści o zachowaniach proekologicznych podane w przystępny sposób uświadomiły nam, jak na co dzień możemy się przyczynić, by "uchronić przed zagładą nasze środowisko". (MK)

Eliminacje Mam Talent

24 kwietnia w naszej świetlicy odbyły się eliminacje do konkursu "Mam Talent". Zamysł organizatorów był taki, by docenić wszystkich świetliczaków chcących się podzielić swoimi nadzwyczajnymi umiejętnościami. Oczekiwania jednak przerosły p. Magdę i p. Małgosię, gdyż w półfinałach wzięło udział, aż 42 uczestników, którzy prezentowali niesamowite talenty. Był śpiew, taniec, pokaz magii, tworzenia baniek mydlanych, czy eksperymenty. Dokonując oceny jury brało pod uwagę przygotowanie, łatwość prezentacji, pewność na scenie i oryginalność pokazu. Po długich negocjacjach i wielkich naradach jury zdecydowało, iż w finale wystąpią

1. Wiktoria Turska 4a

2. Tosia Tajak 3b

3. Julia Sikorska

Mira Kiliś 4b

1. Małgorzata Marszalik 3b

2. Hania Łukasiewicz

Małgorzata Wrońska 3b

1. Magdalena Miętusiewicz 4b

2. Cyprian Szewczyk

Tomasz Pawalec 1c

1. Julia Wawrzak 3c

2. Anna Marcisz 2a

3. Oliwia Włosińska 5a

4. Staś Trafidło 3a

5. Ania Mroczek

Marysia Sikorska 3a

1. Tosia Rappe-Niemirska 5a

Julia Halwa 5a

Na prośbę laureatów termin finału został przeniesiony na 08.05.2018 r. Ciekawe, kto ostatecznie w tym roku uzyska tytuł "Świetlicowy best talent"?
(MK)

Międzynarodowy Dzień Ziemi

to coroczne wydarzenie obchodzone 22 kwietnia w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą.

W tym roku klasa 3b pod kierunkiem Magdaleny Kuchenbeker  przygotowała scenkę promującą zachowania proekologiczne na którą serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów naszej szkoły z klas 0-3.

Przedstawienie odbędzie się 20.04.2018 r. na 4 godzinie lekcyjnej (hol 1 piętra).

W ramach solidarności z inicjatywą życia w zgodzie z zasadami chroniącymi naszą ziemię zachęcamy wszystkich do ubrania się na zielono.

Świetliczaki z kl. 3b wraz z p. M. Kuchenbeker

Świetlicowy Mam talent

O tym, iż talenty drzemią w każdym świetliczaku wiemy wszyscy. Każdego dnia poprzez zajęcia muzyczne, taneczne, plastyczne, czy sportowe mamy możliwość pokazania ich i podzielenia się nimi z rówieśnikami. Dlatego też zostaje zorganizowany konkurs „Mam talent”, który daje możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności.

Zasady udziału:

- w konkursie mogą wziąć udział wszystkie świetliczaki;

-ocenie jury podlegać będzie odwaga, umiejętność zaprezentowania swojego talentu, oryginalność, przygotowanie uczestnika (kostium, muzyka, akcesoria niezbędne do występu) ;

- czas trwania występu ograniczony jest do 3 min.

- wystąpić mogą osoby indywidualne lub duety;

- Mile widziane „twory” własnego autorstwa;

- zgłoszenia przyjmują p. Magdalena Kuchenbeker i p. Małgorzata Potrzeszcz do 20.04.2018 r.

- Casting odbędzie się 24.04.2018 r. w godz. 10.00-12.30 w s. 3.12.

- Finał konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 27.04.2017 r. na holu 1 piętra o godz. 14.30.

Zapraszamy wszystkich świetliczaków do udziału w konkursie.

Organizatorzy:

p. Magdalena Kuchenbeker

p. Małgorzata Potrzeszcz

Jędrusiowa grupa cyrkowa

Do naszej świetlicy na zaproszenie p. Szymona przybyli niesamowici goście. Była to 35 osobowa dzieci i młodzieży z  „Jędrusiowej" grupy cyrkowej. Przyjechali do nas 22 marca z Józefowa i pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali dla naszych świetliczaków niesamowity spektakl. Były to popisy umiejętności cyrkowych okraszone tańcem, muzyką i wierszem. Jak to w prawdziwym cyrku, tak i tu nie zabrakło klauna, atletów, gimnastyki artystycznej. Był pokaz żonglerki, tańca i treserów. Całość ubarwiała muzyka, dekoracja, kolorowe stroje, które pozwoliły nam przenieść się w świat prawdziwego cyrku.

W ramach podziękowań były gromkie brawa oraz warsztaty wielkanocne, które dla naszych gości przygotowała p. kierownik. Dzieci z radością wykonały pisanki ze styropianowych jajek, które ozdabiały według własnego pomysłu.

Inicjatywa była bardzo szczytna i przyniosła radość zarówno naszym świetliczakom jak i dzieciom z ośrodka w Józefowie. (MK)